chloramin® T 1 Kg, koncentrovaný práškový dezinfekčný prípravok

Kód: 70000248
Novinka
Neohodnotené
Značka: Schulke
€15,69
Momentálne nedostupné

Koncentrovaný práškový dezinfekčný prípravok na báze vysoko účinného aktívneho chlóru. Univerzálna a silná dezinfekcia pre profesionálny sektor ale aj pre širokú verejnosť.

Detailné informácie

Rýchle doručenie na celé Slovensko
Rýchle doručenie na celé Slovensko
80 % objednávok odosielame do 48 hodín od potvrdenia objednávky.
Doručenie na výdajné miesta
Doručenie na výdajné miesta
po celom Slovensku, už viac nečakajte na kuriéra a nákup preberte komfortne.
Sme hrdým partnerom firiem a nemocníc na Slovensku
Sme spoľahlivým partnerom firiem a nemocníc na Slovensku
už viac než 2 roky spolupráce, spoľahlivosti a lojality. Ďakujeme.

Podrobný popis

 • Skutočne účinná, rokmi preverená dezinfekcia
 • Koncentrovaný so silným a rýchlym účinkom
 • Široké spektrum účinnosti
 • Stabilný a jednoducho skladovateľný
 • Ohľaduplný k životnému prostrediu

Oblasti použitia: 

 • Veterinárna dezinfekcia na zabezpečenie vysokej úrovne bezpečnosti. Na prevenciu a boj s infekciami a epidémiami na farmách s ošípanými, hydinou a ďalších.
 • Chovu rýb a vodných živočíchov na udržiavanie zdravej populácie rýb a kreviet.
 • Zdravotníctva, inštitúcií a všeobecnej hygieny na zaistenie hygienického štandardu a zníženia rizika šírenia infekcií medzi verejnosťou alebo pacientami.
 • Krízových situácií, epidémiách a povodniach ako produkt prvej voľby na okamžitý a účinný dezinfekčný zásah pri intervenciách štátnych zložiek, záchranného systému alebo súkromných firiem (napr. SARS, Ebola, vtáčia chrípka, prasačia chrípka atď.). Pracovný roztok prípravku chloramin T je kompatibilný s viacerými materiálmi napr. plasty (PE, PP, PVC), keramika a sklo. Nepoužívajte na poškodené povrchy, hlavne tie kovové.

Informácie k použitiu: 

Príprava roztoku:
K získaniu požadovanej koncentrácie pracovného roztoku rozmiešajte potrebné množstvo prípravku chloramin T vo vode o teplote 20-25 °C. Vopred odstráňte z plôch a predmetov viditeľné znečistenie. Roztok sa aplikuje pomocou náteru alebo postreku. Malé vodeodolné predmety a textílie je možné dezinfikovať ponorením do roztoku. Po predpísanú dobu expozície musia plochy a predmety zostať namočené roztokom. Plochy a predmety, ktoré majú prísť do kontaktu s vodou, potravinami alebo krmivami opláchnite po dezinfekcii dôkladne pitnou vodou.

Chloramin T je možné použiť k dezinfekcii:

 • Veľkých plôch - Plochy musia byť pred samotnou dezinfekciou očistené od viditeľného znečistenia. Pracovný roztok je možné aplikovať postrekom (haly, farmy atď.) alebo natrením. Je možná aj aplikácia pomocou fogovania (studený a termálny fog).
 • Malých plôch a predmetov - Predmety a pomôcky musia byť pred samotnou dezinfekciou očistené od viditeľného znečistenia. Pracovný roztok je možné aplikovať náterom alebo ponorením predmetov do roztoku na predpísaný expozičný čas.
 • Vody na chov rýb - Roztok je možné dávkovať manuálne alebo automaticky. Na manuálne dávkovanie rozmiešajte najskôr 100 g chloraminu T do 10-15 litrov vody. Následne rovnomerne rozptýľte roztok na plochu nádrže určenej k dezinfekcii. K pravidelnému ošetreniu vody dávkujte 0,1-0,25 ppm (150-250 g prípravku chloraminu T / 1000 m3), pravidelne každých 10-15 dní. K ošetreniu vody bez prítomnosti rýb dávkujte 0,5 ppm (500 g prípravku chloramin T / 1000 m3), a to 2-3 dni pred nasadením rýb.
 • Obuvi (dezinfekčné vane, dezinfekčné rohožky) - Pracovným roztokom napustite dezinfekčnú vaňu/rohožku. Pokiaľ je roztok viditeľne zašpinený, vymeňte ho.
 • Textílií - Namočte textílie do roztoku chloraminu T. Pozor ! Prípravok má bieliace účinky.

Zloženie: 

100 g prípravku chloramin T obsahuje nasledujúce aktívne látky:

 • 81 g tosylchloramide sodium

Zvláštne upozornenie: 

Určené pre profesionálny trh. Nemiešajte s inými prípravkami. Roztok uchovávajte v uzatvorených nádobách. Pri práci používajte ochranné pracovné pomôcky. V kontakte s kyselinami uvoľňuje toxické plyny. Môže mať bieliaci účinok. Nepoužívajte na poškodené povrchy, hlavne tie kovové. Roztok prípravku chloramin T je účinný po dobu viac ako 28 dní pokiaľ je správne uchovávaný v uzatvorenej nádobe na tmavom a chladnom mieste.
Doba exspirácie: 24 mesiacov.

Tovar je dostupný na centrálnom sklade dodávateľa. V prípade jeho nedostupnosti budeme zákazníka kontaktovať.