gigasept® PAA 5 L dezinfekčný prípravok na báze kyseliny peroctovej

Kód: 195751
Novinka
Neohodnotené
Značka: Schulke
€56,88
Skladom

Kvapalný dezinfekčný prípravok na báze kyseliny peroctovej určený pre druhý a vyšší stupeň dezinfekcie flexibilných endoskopov a termolabilného operačného inštrumentária. Určený na priame použitie.

Detailné informácie

Rýchle doručenie na celé Slovensko
Rýchle doručenie na celé Slovensko
80 % objednávok odosielame do 48 hodín od potvrdenia objednávky.
Doručenie na výdajné miesta
Doručenie na výdajné miesta
po celom Slovensku, už viac nečakajte na kuriéra a nákup preberte komfortne.
Sme hrdým partnerom firiem a nemocníc na Slovensku
Sme spoľahlivým partnerom firiem a nemocníc na Slovensku
už viac než 2 roky spolupráce, spoľahlivosti a lojality. Ďakujeme.

Podrobný popis

  • Neobsahuje aldehydy
  • Široké spektrum účinnosti
  • Zabraňuje tvorbe biofilmu
  • Bez aktivácie, okamžite k použitiu
  • Vynikajúca materiálová kompatibilite
  • Krátky expozičný čas - do 5 min

Oblasti použitia: 

gigasept® PAA je unikátna patentovaná receptúra, vyvinutá špeciálne pre dezinfekciu vopred predčistených flexibilných endoskopov, oftalmologických nástrojov a operačného inštrumentária z nerezovej ocele a príslušenstva z termolabilných materiálov. Vhodný k manuálnje dezinfekcii alebo k dezinfekcii v poloautomatických dezinfektoroch.

Informácie k použitiu: 

gigasept® PAA sa používa neriedený (nie je potrebná aktivácia roztoku). Roztok je stabilný 7 dní alebo 50 cyklov. Účinnosť pracovného roztoku sa priebežne kontroluje pomocou testovacích prúžkov gigasept ® PAA test stripesgigasept® PAA sa aplikuje na suché a vopred predčistene zdravotnícke pomôcky (bez organickej záťaže a zvyškov čistiacich a dezinfekčných látok). Očistené a suché zdravotnícke pomôcky sa vloží do pracovného roztoku, tak aby boli ponorené všetky duté časti a nevznikali v nich vzduchové bubliny. Po uplynutí expozičnej doby zdravotnícke pomôcky vyberte z roztoku, dôkladne opláchnite vodou (kvalita vody je závislá od stupňa dezinfekcie: sterilná, Aqua purificata, pitná voda). Dodržujte predpísanú dobu expozície !!!

Zloženie: 

100 g gigasept® PAA obsahuje:
• 0,1 g kyseliny peroctovej
Ďalšie zloženie:
• korózne inhibítory, detergenty, stabilizátory, pomocné látky

Zvláštne upozornenie: 

gigasept® PAA negeneruje toxické výpary, ak je dodržaná priemerná doba expozície. gigasept® PAA nie je senzibilizujúci (Test OECD 406). Pri manipulácii s pracovným roztokom používajte rukavice. Neskladujte dlhodobo pri teplote nad 30 ˚C. Skladujte v uzavretom originálnom balení, vo zvislej polohe. Nepoužívajte po ukončení expiračnej doby. Zabráňte zmiešaní gigasept® PAA s inými produktmi (čističe, dezinfekcia), predovšetkým s aldehydami alebo halogénovými derivátmi (napr. Glutaraldehyd, chlórnan sodný, atď.) Nekompatibilné materiály: železo, nástrojová oceľ, hliník, platina, poniklovanej a pochrómované povrchy, alebo pomôcky neželezných zliatin (napr. mosadz a meď). Kompatibilné materiály: (Limitujúci faktor je čas expozície a tiež oplach vodou po dobe expozície) polykarbonáty, polyuretány, silikóny, polysulfátovaný, polyamidy, polyester, polystyrén, nerezová oceľ.

Tovar je dostupný na centrálnom sklade dodávateľa. V prípade jeho nedostupnosti budeme zákazníka kontaktovať.